تبلیغات
زندگی نامه و وصیت نامه شهدا - برگزیده هایی از وصیت شهدای عزیز
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388

برگزیده هایی از وصیت شهدای عزیز

   نوشته شده توسط: امید میرشکار    نوع مطلب :وصیت نامه شهدا ،پدر و مادر عزیزم!
آنگاهی كه مرا به خاك می سپارید ، چشمانم را باز بگذارید تا دشمن بداند كه من با چشم باز این راه را انتخاب نمودم و دستانم را همچنان گره كرده بگذارید تا دشمن بداند كه من با مشت گره كرده از این میهن دفاع كردم


شهید حسن صنوبری ،‌ حدیث ماندگار ،‌ ص 269 .شهید را به خاك نسپارید ، بلكه بر یادها بسپارید.
شهید محمد كریمیخدایا ما كه حسین گونه زندگی نكردیم تا حسین گونه به شهادت برسیم ،‌ پس خدایا ما را حرگونه بپذیر

شهید سید اصغر خبازی

خدایا عجب دردی دارم ! از یك سو باید بمانم تا شهید آینده شوم و از سوی دیگر باید شهید شوم تا آینده بماند . هم باید امروز شهید شوم تا فردا بماند و هم باید بمانم تا فردا شهید نشود . خدایا ! چه می شد امروز شهید می شدم و فردا زنده می شدم تا دوباره شهید شوم .

شهید مهدی نور حقای جوانان نكند در رختخواب ذلت بمیرید كه حضرت علی علیه السلام در محراب عبادت شهید شد. ای جوانان مبادا كه در غفلت بمیرید كه امام حسین علیه السلام در میدان نبرد شهید شد. ای جوانان ، مبادا كه در حال بی تفاوتی بمیرید كه علی اكبر در راه حسین علیه السلام و با هدف شهید شد.

شهید هادی علی دوست... الهی این بدن مملوك توست ، ملك توست ، انشا الله عبد توست. با آن هر چه می خواهی معامله كن . اگر میخواهی آن را بسوزان ، اگر می خواهی این پیكر را مانند مولایم ،‌ابا عبدالله لگد مال ستوران كنی ،‌ چنین كن . اگر می خواهی مانند عباس برادر تشنه كام حسین بدنم را بی دست و پا كنی ، چنین كن ولی از تو تقاضا دارم ، ترا به عزت زهرای مرضیه علیها سلام ، با این بدن عاصی قهر مكن .

شهید عباس روتیوند غیاثوند